• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Neden Bir Web Sitesi Yaptırmalıyım?

Neden web sitesi yaptırmalıyım biliyor musunuz? Sizlerde biliyorsunuz ki günümüzde teknoloji ilerlediği için artık herkes bir şeyler araştırmak, bulmak ve en doğrusunu satın almak için interneti ve sosyal medyayı kullanıyor. Tabii ki gün geçtikçe büyümekte olan ve artık devasa hale gelmiş olan bu pazardaki potansiyel müşterileri firmaların göz ardı etmesi beklenemez! Bunun önemini herhalde en güzel şu şekilde açıklayabiliriz. Artık çoğu şirket daha kurulma aşamasında iken koymayı düşündükleri şirket isimlerinin alan adlarının (domain) internette olup olmadığını araştırarak karar vermektedir. Eğer alan adı doluysa şirket ismini revize yoluna gitmektedir.

Diğer tanıtım mecraları ile bunlara harcanacak paralar düşünüldüğünde, çok daha az bir maliyetle web sitesi yaptırarak 7/24 açık olacak olan web sitenizle milyonlara en kısa sürede ulaşabileceksiniz. Sektörünüzle veya ürünlerinizle ilgili arama motorlarında arama yapıldığında siteniz çıkacak, bunun sayesinde kısa bir süre içerisinde cironuzu katlayacaksınız. Şirketinizi  ve ürünlerinizi detaylı bir şekilde fotoğraf, video vb. materyallerle destekleyerek sitenizi ziyaret eden “potansiyel müşterilerinize” şirketinizi neden tercih etmeleri konusunda ikna edebileceksiniz.

WEB SİTESİNİN AVANTAJLARI

  • Profesyonel Görünüm : Bir web sitesine sahip olmak, sizi yenilikçi ve daha profesyonel bir görünüme kavuşturacaktır.
  • Ekonomik Reklam : Web siteleri, uygun maliyetle yapılabilecek en iyi reklamdır.
  • Güven ve İtibar : Müşterilerinizin güven ve itibarını kazanmak için web sitenizin olması çok önemlidir.
  • Kolay İletişim : Ziyaretçileriniz mail, telefon, adres gibi bilgilerinize kolay ulaşır.

Web sitenizi yaptıracağınız firmayı seçerken öncelikle size 300-500 liraya kurumsal web sitesi vaadeden firmalardan yada freelance (serbest) çalışanlardan mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışın. Unutmayın, “potansiyel müşterilerinize” karşı şirketinizin vitrini web siteniz olacaktır. Bu firmalar birbirinin kopyası yüzlerce hazır tasarımı sizlere web siteniz olarak sunarak size faydadan çok zarar getirmektedir. Bir kere yapmaktan kaçındığınız masraf belki de çok daha fazlasıyla zarar olarak size geri dönecektir. Bu konuda firmanızın ihtiyaçlarını iyi analiz etmeli, seçeceğiniz firma sizlere gerçekten fark yaratabilecek bir çözüm sunuyor mu araştırmalısınız. Ben firmanızın kurumsal kimliğine yakışan profesyonel web siteleri geliştirerek firmanızın internette en iyi şekilde yer almasına yardımcı oluyorum. Web tasarım konusunda öncelikle firmanızın, rakiplerinizin ve sektörünüzün detaylı analizini yapıyor, sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecek web çözümleri sunuyorum.

Bu nedenledir ki bu yazımda “neden web sitesi yaptırmalıyım” sorusunu kısa ve öz bir şekilde cevaplayabildim sanırım. Siz de web dünyasındaki yerinizi almaya karar verirken en doğru ve uygun adrese bekliyorum. 🙂 Bunun için yapmanız gereken tek şey iletişim kurmak…

Saygılarımla
C.A.T. Web Tasarım Hizmetleri

Alparslan Sağıroğlu

2000 Gazi Üniversitesi E.S.E.F. Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü Mezunu

BENZER YAZILAR

Logomu yeniledim

Merhabalar, tüm müşterilerimin ve web ziyaretçilerimin orduğu bir oru vardı "Bu cat nedir Senin gibi Türkçe evdalı ı biri i neden ite inin i mini yarı İngilizce yarı Türkçe koydu"...